Fyzika trochu jinak

Žáci sedmých, osmých a devátých tříd se během října a listopadu zúčastnili přednášek ve Štefánikově hvězdárně na Petříně a v Holešovicích v Planetáriu G. Bruna. Pořady byly zvoleny tak, aby doplňovaly látku probíranou ve škole, ale současně tak, aby žáky obohacovaly jak svojí formou, tak i rozšířením pohledu na danou problematiku.
V pátek 26.10. byli žáci sedmých tříd ve Štefánikově Hvězdárně na Petříně na pořadu Pokusy s dusíkem. Přednášející děti zaujal pestrostí předváděných pokusů, ale také vtipným komentářem. Pokusy s dusíkem jsou velmi vděčné, jsou zajímavé, mnohdy překvapivé, hraničící s kouzlením.
V úterý 13.11.2018 se vydali žáci osmých ročníků do Holešovic do planetária G. Bruna. Pro ně byly objednány dva pořady, Po stopách energie a Vesmír a světlo. Žáci získali široký pohled na fyziku dané tématiky.
Ve středu 28.11.2018 odjeli žáci devátých tříd opět do Planetária G. Bruna. Zde měli možnost shlédnout řadu pokusů od elektrostatiky až po elektromagnetické vlnění. Pořad se jmenoval Laboratoř fyziky.

RNDr. Jitka Kubicová a PaedDr. Marie Brothánková