Autorské čtení se spisovatelkou Hanou Kašákovou

V úterý 26. 3. 2024 navštívila naši školu spisovatelka a reklamní textařka Hana Kašáková, která se setkala s žáky 6. D. V rámci literární besedy si s nimi vyprávěla o jejím procesu literární tvorby, komunikaci s nakladatelem, korektorem, ilustrátorem a i následné propagaci knihy. Prozradila na sebe i "rituály", které při psaní často dodržuje. Děti měly samozřejmě možnost autorce klást dotazy, což pak vyústilo i v následnou živou debatu. Na závěr Hana Kašáková přečetla i úryvek ze své nové knihy "Doris píše dopis". Samotné čtení bylo takovou třešničkou na dort, jelikož autorčin přednes byl tak působivý, poutavý, text místy velice vtipný, že zaujal a rozesmál opravdu každého ve třídě.:)

Děkujeme Haně Kašákové za tak příjemné a obohacující osobní setkání, které bylo pro všechny velkým zážitkem.

I sama autorka o návštěvě napsala nádherný text:

BYLO SLADCE NA ZÁKLADCE
Člověk jen tak nevyhoří
To mi věřte, přátelé
Když čte žákům ve Vinoři
Toť jsou chvilky veselé!
Skrz mé spisky měli dosti
Perné chvilky se čtivem
Poctili mě pozorností
A lineckým pečivem!
(Z cyklu: Bez básně a Hany)