Září 2023

Nový školní rok jsme tentokrát zahájili až v pondělí 4. září 2023 v 8 hodin. Prvňáčky jsme již tradičně slavnostně přivítali v jídelně, pro ostatní ročníky začal nový školní rok v jejich třídách. Třetí ročníky stráví tento školní rok opět v budově staré školy na Vinořském náměstí, ostatní ročníky jsou umístěny v hlavní budově v Prachovické ulici.

První školní den proběhlo přivítání po prázdninách, děti se zdržely přibližně jednu vyučovací hodinu. V úterý a ve středu 5. a 6. září byly děti se svými třídními učiteli, od čtvrtku 7. září probíhá výuka dle platného rozvrhu.

Hned začátkem školního roku vyrazí některé třídy na seznamovací adaptační kurz. Deváté ročníky se koncem měsíce září chystají na týdenní poznávací a jazykový zájezd do Londýna, žáci budou ubytováni v rodinách, aby se kromě exkurze po Londýně také procvičili v angličtině. Tento výlet je prvním zahraničním zájezdem po covidové pauze, takže ho všichni netrpělivě očekávali – zájem o tuto akci byl obrovský.

V souvislosti s oslavami 935. výročí založení Vinoře budete mít možnost vidět vystoupení tříd, které se rozhodly zapojit do školní akademie. Představení se budou konat v několika reprízách ve dnech 25. - 27. září v sále Pod Normou. Bližší informace o čase konání a vstupenkách na akci naleznete na webu školy. Těšíme se na hojnou účast.