Říjen 2023

Začátkem října proběhne v tělocvičně slavnostní losování států, kterým se zahájí náš letošní celoroční a celoškolní projekt Olympiáda 2024.Čeká nás zveřejnění seznamu olympijských sportů, v rámci hodin tělesné výchovy si je budu žáci zkoušet a zároveň budou probíhat nominace. V průběhu roku se můžeme těšit na besedy se sportovci, program antidopingového výboru a mnoho dalšího. Vrcholem projektu bude olympijský týden v červnu se všemi náležitostmi, které k olympiádě patří.

Děti z druhého stupně čekají v říjnu preventivní programy Policie České republiky, druháci a třeťáci se 12. a 13.10. mohou těšit na dopravní hřiště, ve které se na dva dny změní tělocvična vinořské školy.

Deváťáci, kteří se v nejbližších měsících budou muset rozhodnout, jakou střední školu si zvolí, čeká 13.10. tzv. kariérní den. Po loňských pozitivních ohlasech jsme do školy jsme pozvali 14 odborníků různých profesí, aby žákům svá zaměstnání představili, poradili, jaké vhodné školy zvolit, a ukázali, co je každodenní náplní jejich práce. Deváťáci tak budou mít jedinečnou možnost poznat práci např.  IT odborníka, podlaháře, kadeřnice, provozní, mluvčího, trenéra, architekta, ale i co obnáší práce pro záchranku. Dále si mohou vyzkoušet práci v administrativě nebo v mateřské školce. Každý žák si vybere 3 profese a ve skupině dalších zájemců pak stráví hodinu s daným odborníkem.

13.10. se třída 4.B vypraví na Vyšehrad, kde se v rámci programu Praha hravě bude seznamovat s pověstmi a legendami, které nakonec bude konfrontovat se současnými vědeckými poznatky.
Osmé ročníky se 23.10. v sále Pod Normou zúčastní programu Trénuj mozek, která ve spolupráci s MČ Praha Vinoř organizuje společnost Mozkoherna. je zaměřený na posílení a rozvoj kognitivních funkcí mozku, žáci se zároveň seznámí se zajímavostmi o fungování mozku.

24.10. se třídy 8.B a 8.C zúčastní programu České filharmonie Od Carmen k Tannhäuserovi.