Olympiáda dětí a mládeže VINOŘ 2020 – LOSOVÁNÍ STÁTŮ

Již potřetí za sebou se naše škola rozhodla uspořádat pro všechny své žáky obrovskou sportovní akci – Olympiádu dětí a mládeže Vinoř 2020. V rámci olympijského roku 2020 si i naše děti vyzkouší, jaké to je závodit o velké medaile. A nejen to. Zažijí týdny sportovní přípravy, týdny zajímavých soutěží, týdny příprav všech nezbytných věcí, které budou při samotných hrách potřebovat. V květnu 2020 pak vše vyvrcholí při samotném sportování. Děti se budou účastnit velkého slavnostního nástupu, zapálení olympijského ohně, vyvěšení olympijské a státní vlajky, vyslechnou olympijskou i státní hymnu, proslovy vedení her i školy a pak už se pustí do bojů o olympijské medaile.
Každá třída bude reprezentovat jeden stát, který si dnes 14. 10. 2019 při slavnostním představování 27 zemí v naší tělocvičně vylosovala. Před 13.00 se na ploše tělocvičny a v jejím hledišti sešlo všech 27 tříd naší školy a zástupci tříd postupně odkrývali speciální cedule s názvem a vlajkou jednotlivých států. Pouze 7. B se vracela z mimoškolní akce, a tak jejich stát za ně vylosovaly náhradní paní učitelky. Atmosféra byla nádherná, téměř 650 dětí v tělocvičně vytvořilo skvělou kulisu. A dopadlo to takto:

1.A     KEŃA
1.B     BRAZÍLIE