V.B techmania Plzeň

V úterý 18. listopadu jsme časně ráno vyjeli autobusem od školy na zajímavý výlet do Techmanie v Plzni, kde nás čekal program k učivu z přírodovědy. V 3D planetáriu jsme viděli dokumenty „Jsme vetřelci“ a „Krásy Vesmíru“. Měli jsme dostatek času si prozkoumat Science On a Spheree expozici, prohlédnout si složení skafandru při letu do vesmíru, vyzkoušet si rychlost světla či fáze měsíce. Také jsme si prošli mlžnou stěnou.V další části programu nás čekala tematická hodina s výkladem u unikátního interaktivního globu Science On a Sphere na téma „ Země a 7 planet“.

Zbývající čas jsme využili v hlavní hale centra. Kde jsme si prakticky zkoušeli třeba jakou máme tepovou frekvenci, jak umíme rychle běžet, jak zvládneme vyřešit hlavolam …. Výlet jsme zakončili nakupováním suvenýrů a pořádným obědem.

Blanka Zemanová tř. učitelka 5.B

Plzeňské science center Techmania je v  České republice ojedinělým projektem, experimentální stanicí pro zvídavé, která představuje ideální syntézu mezi platformou neformálního vzdělávání a populární turistickou destinací. Cílem Techmanie je napomáhat veřejnosti, zejména žákům, studentům a rodinám s dětmi nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání.

Techmania Science Center vytváří ucelený městský areál věnovaný popularizaci vědeckých a technických témat. Nachází na téměř 30 000 m2 a jeho součástí je kromě prvního 3D Planetária v ČR také hlavní expoziční hala, která bude po rekonstrukci znovu otevřena v jarních měsících roku 2014, parkovací dům a další objekty.