Zájezd do Anglie 2014 - zprávy

Pátek 23.5. 11:46 h:   Píšeme sice opožděně, ale vše je v pořádku jen nebyl čas - balení a ranní nakládání věcí. Včera nám Anglie ukázala další tvář, a to kroupy při nádherné procházce na Beachy heads. A za chvíli zase hezky, tak jsme na závěr sbírali pazourky na pláži. Děti si to moc užily. Cestou domů jsme se ještě zastavili na hradě Pevency a zase déšť. Úplně bych zapomněla na nejdůležitější část dne - holky se těšily od začátků na nákupy v Primemarku, tak se jim včera splnil sen. Teď jsou děti ve škole a mají poslední hodiny výuky, po obědě dostanou slavnostně certifikát o absolvování kursu a dortík. Odpoledne nás čeká pašerácká jeskyně, hrad Hasting, procházka po místní pláži, poslední nákupy, odjezd cca v 18 hodin. V současné době mají trajekty 2 hod zpoždění - jsou velké vlny. Snad to půjde k večeru k lepšímu a snad odplujeme načas. Zdravíme všechny.

Středa 21.5. 21:38 h:   Dnes jsme všichni zvládli první noc u cizích lidiček a přestože děti byly strašně unavené a měly velké obavy, všechno zvládli na 1 :-). Ke škole nakonec dorazilo všech 21 děti a my byly rády že jsou v pořádku. Ve škole je čekal test z angličtiny a po přestávce začalo vyučování. Po obědě jsme se vydali na hrad Bodiam, vystoupali na věž, někdo na obě, společně se vyfotili a dál pokračovali na Battle Abbey. Podívali jsme se na film o bitvě 1066, prošli po hradbách, podívali se na bitevní pole, prohlédli muzeum, nakoupili dárečky pro rodiče.....a konečně okusili anglicky déšť. Mějte se hezky a pošlete mam trochu tepla a sluníčka.

Úterý 20.5. 18:50 h: Ahoj tak jsme úspěšně zvládli náročný den v Londýně. Z autobusu jsme vyrazili po 8 hodině. Přešli jsme nultý poledník, projeli se lodí po Temži, nakonec všichni zvládli Londýnské oko, místní metro a katedrálu sv. Pavla. Do její kopule se přes 528 schodů vydali téměř všichni, až na pár unavených. A zážitek z metra byl tak silný, že po téměř 9 hodinách chození děti křičely, že k autobusu nechtějí metrem ale raději pěšky. Počasí - super. Ani vedro, ani zima, žádný déšť!. Teď jdeme k rodinám, je téměř 6 hodin místního času a světe div se - v autobusu je nějak ticho ;-).  Slávka, Jana, Betka a 21 strašně hodných a unavených dětí

Úterý 20.5. 7:53 h: Jsme na cestě do Londýna, trajekt jsme zvládli a ani po cestě nikdo neblinkal. Nikdo moc nespal a tak to teď na poslední hodinku všichni dohánějí. Je tady pod mrakem, ale snad to vydrží bez velkého deště. Zdravíme všechny.