2015/16 - VLASTIVĚDNÝ PROJEKT 5. TŘÍD – ČESKOSLOVENSKO (K)ROK ZA (K)ROKEM

VLASTIVĚDNÁ SOUTĚŽ PRO 2. – 5. TŘÍDY ČESKOSLOVENSKO (K)rok za (k)rokem MÁ SVÉ PRVNÍ VÍTĚZE

V pátek 15. 4. 2016 jsme vylosovali další šťastné výherce naší školní soutěže.
Otázka pro 2. kolo byla: Kdy vzniklo samostatné Československo? Napiš přesné datum. A správná odpověď zněla: 28.10.1918!
Soutěže se opět zúčastnilo několik desítek žáků z 2. - 5. tříd a v pátek 15.4. jsme vylosovali tyto 3 šťastlivce: Honzu Bánovského, Janču Prokopovou a Míšu Hryškovou - všichni shodou okolností z 5.C.
Výhercům znovu moc gratulujeme a už se těšíme na losování kola třetího.

V pátek 8. 4. 2016 jsme vylosovali první šťastné výherce naší školní soutěže, jejíž 1. kolo proběhlo v týdnu od 4. do 8. 4. 2016.
Otázka pro 1. kolo zněla: Ve kterém roce se na území Československa začala vyrábět KOFOLA? A správná odpověď byla v roce 1960!
Soutěže se zúčastnilo více než 40 žáků a hlavní výherkyní se stala Lucka Vokurková z 5. C., která získala několik drobných cen.  Vzhledem k tomu, že jsme od jednoho z rodičů získali ještě drobné odměny ve formě vstupenek na atrakce na právě probíhající Matějské pouti, vylosovali jsme ještě další dva šťastlivce. Byl to Štěpán Brož z 2.A a Karím ze 4.C.
Všem výhercům gratulujeme a ostatním nadšencům děkujeme za účast.
Již v pondělí 11. 4. 2016 nás čeká 2. kolo a úplně nová otázka z historie Československa.
Těšíme se na velkou účast!
P. Cittová, T. Grochálová, I. Koníčková