2014/15 - Projekt "PŘÍRODA PRO NÁS ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ"

Tento projekt zakončily třídy 1.B + 1.C plánovaným celodenním výletem ve čtvrtek 4.6. v EKOCENTRU Čapí hnízdo v Semtíně nedaleko Benešova.

Název vzdělávacího programu: NA FARMĚ

Děti byly rozděleny do 2 skupin a se svými průvodkyněmi procházely jednotlivými stanovišti. Nejprve se seznámily s hospodářskými a domácími zvířaty na farmě. Setkaly se s kozlíkem Jiříkem a dalšími kamerunskými kozami, vepříky a ovečkami. Ve  2. části děti poznávaly v záchranné stanici  různě poraněná zvířata, která se již nemohou vrátit do přírody – s mořským orlem Igorem, sovami, puštíky, vydrou Vydrýskem, čápy a volavkami. Ve 3. části děti viděly v ohradách různé druhy koní, krav, lam a jihoamerických koz. Po obědě pak navštívily obchůdek v recepci, kde si nadšeně kupovaly různé dárečky. V závěru si zasportovaly v hradu chráněném sítěmi s různými lany, prolézačkami a skluzavkou.

Na dětech bylo patrné, že se jim výlet líbil a ani se jim nechtělo jet zpět do Prahy.
                                                                       Blanka Kubíčková, uč. 1.B, Barbora Vývodová, uč. 1.C