Pohár rozhlasu 2022

Ve dnech 10. a 11. května se žáci a žákyně druhého stupně naší školy zúčastnili atletické soutěže Pohár rozhlasu, která ve spolupráci s Českým atletickým svazem proběhla na Fakultativní základní škole Chodovická.
Celá soutěž se skládala z běhu na 60 m, vytrvalostního běhu (dle kategorie v délkách 600, 800, 1000 či 1500 m), skoku dalekého, skoku vysokého, hodu kriketovým míčkem, resp. u starší kategorie vrhu koulí. V každé disciplíně mohli ve své kategorii nastoupit až tři startující, výkony všech byly přepočítány na body a od dvou nejúspěšnějších byly body přičteny celému teamu.  Všechny děti se snažily, co jim síly stačily, někteří jsou na závody zvyklí, u jiných se jednalo o premiéru. Všem děkujeme za reprezentaci školy a za předvedené výkony, přičemž chlapci z 8. a 9. tříd obsadili 2. místo, děvčata ze stejné kategorie skončila na bronzové příčce. V kategorii žáků 6. a 7. tříd chyběla trocha zkušenosti, a tak dívky skončily na 4. místě, chlapci pak na místě 5. Jádro těchto družstev tvořily mladší děti, které si mohou v příštím roce závody již v roli zkušených zopakovat. Výsledky v přílohách.