Volby do Rady školy na období 2023 - 25

25.11.2022: Na schůzkách 24.11.2022 proběhla volba zástupců rodičů do Rady školy na období 2023 -25. Zvoleni byly Mgr. Marie Chaloupecká a paní Lenka Králíčková. Zápis z voby je v příloze.

Vážení rodiče,

v rámci třídních schůzek 24.11.2022 proběhne volba dvou zákonných zástupců žáků, kteří budou členy nové Rady školy na období 2023 – 2025. Volba proběhne v rámci třídních schůzek (jak v budově na Vinořském náměstí, tak i v budově Prachovická 340). Právo volit má vždy jeden ze zákonných zástupců každého dítěte, které navštěvuje naši základní školu. Možnost kandidovat měli všichni zákonní zástupci žáků, kteří se přihlásili (emailem na adresu lupacova@vinor.cz) do 16.11.2022.

Zájem projevili čtyři kandidáti. Dovolte, abychom Vám je stručnosti představili (v abecedním pořadí, přetiskujeme jimi dodaný text).

Do Rady školy kandidují:

Veronika Horváthová: Jmenuji se Veronika Horváthová a jsem matkou 3 dětí navštěvujících tuto školu. Ráda bych se podílela na inovacích prospěšných pro všechny strany. Když jsou spokojené naše děti, jsme spokojeni i my – rodiče.

Mgr. Marie Chaloupecká: Jmenuji se Marie Chaloupecká, 41 let, vdaná, 14 let žijeme ve Vinoři. Jsem vystudovaná fyzioterapeutka, přes 10 let se věnuji kontrole a koordinaci projektů v oblasti zdravotnictví a farmaceutického výzkumu. Jsem maminkou dvou školáků na ZŠ Vinoř (ve 2. a 8. ročníku). Chtěla bych využít svých komunikačních schopností a zkušeností (jak pracovních, tak rodičovských) a jako člen Rady školy hájit zájmy rodičů a dětí a podílet se na spolupráci se školou.

Lenka Králíčková: Dovolte, abych se představila: Jmenuji se Lenka Králíčková. O členství v Radě školy se ucházím, protože mé dítě zde navštěvuje 4. ročník, a tak nás čeká ještě několik let vzájemné spolupráce. Mou předností je komunikace a vstřícnost. Touto cestou bych byla ráda nápomocná jak rodičům, tak škole.

Jitka Prokšová: Jmenuji se Jitka Prokšova,ve Vinoři jsem bydlela asi 5 let,když jsem chodila s otcem syna. Teď bydlím na Vysocanske,otec syna je starousedlik Vinoře. Syn se ale ve Vinoři narodil,odchodil celou školku a teď je v 1. B. VOJTECH František Kurka. Je mi 36 let, pracuji jako obchodní zástupce na IČO,mým koníčkem jsou komparzy,natáčení,filmy,cateringy a výlety se synem.
Přihlášku jsem poslala,protože mi není jedno jakým způsobem je syn vychovávany a celkově jak celé školství funguje, především zda pořád platí " škola hrou" a zda dnešní doba neklade na děti velké nároky. A protože je syn pod dohledem psychologa,zajímá mne i otázka vzdělání tzv jiných děti,jaké mají podmínky a jak a jestli vůbec je dnešní školství na takové děti připravené, protože takových dětí je v dnešní době hodně.