Olympiáda ZŠ Vinoř 2024

O prázdninách roku 2024 hostí po 100 letech Paříž 33. letní olympijské hry. Největší světový svátek pro všechny vrcholové sportovce, který se opakuje pouze jednou za čtyři roky.

V červnu 2024 hostí již potřetí ZŠ Vinoř letní olympiádu také! Týden plný sportu, výher, proher a zážitků na celý život. Na naší olympiádě bude startovat 29 různých států z celého světa. Každá třída reprezentuje jeden stát. Losování států již proběhlo pod odborným dohledem paní ředitelky Slávky Lupačové a zástupce obce Milana Antoše.  Jednotlivé třídy (státy) se tak mohou pomalu, ale jistě pustit do prvních  příprav. V rámci hodin tělesné výchovy si děti během školního roku všechny olympijské disciplíny vyzkouší, potrénují.

V průběhu roku budou probíhat různé doprovodné akce spojené s olympijskou myšlenkou.
Moc už se na olympiádu těšíme, protože není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

Eva Titěrová