Mikuláš

Dne 5. 12. 2023 po roce navštívil naši školu Mikuláš se svojí mikulášskou družinou.

Letos přišel Mikuláš v hojnějším počtu. Možná i proto, že tentokrát navštívil a obešel celou školu. Prvním místem návštěvy byly tradičně nižší třídy.

V každé třídě si čert označil pár hříšníků, a těm následně trochu domluvil. Děti zjistily, že po přislíbené nápravě jim snad nic nehrozí. Poté, co celá třída přednesla básničku, nebo zazpívala písničku, odměnil Mikuláš za pomoci andělů každého malou sladkostí.

Během pochůzky školou čerti mnohdy nevěděli, co se s nimi děje, zaváděli do školy své čertovské chování...

Někdy dokonce na celou mikulášskou družinu čekalo překvapení v podobě konverzace v německém nebo anglickém jazyce, v jedné třídě hrozilo i zkoušení z matematiky.

Celá pochůzka byla doplněna přáním pěkných vánočních svátků a ve škole se tak navodila příjemná předvánoční atmosféra.

Lenka Kosmannová