Přednáška o dopingu

Dne 4. května se žáci tříd 8. C a 8. D zúčastnili přednášky o dopingu. Naší školu navštívily dvě zaměstnankyně Antidopingového výboru. Přednáška trvala dvě vyučovací hodiny a žáci se během nich dozvěděli spoustu zajímavých informací. Nejdříve přednášející zajímalo, zda mají žáci vůbec ponětí o tom, co doping vlastně je. Žáci bystře reagovali. Poté následovalo podrobnější představení práce, která v antidopingovém výboru probíhá. Dále byla předvedena praktická ukázka odebrání vzorku moči k analýze (moč simulována vodou) a byly řečeny podrobnosti okolo odebrání vzorku. Během přednášky měli žáci možnost se aktivně zapojit, na konci byla rozdána trička pro tři nejaktivnější žáky.

Žákům se přednáška velmi líbila a těšíme se na další interaktivní přednášky s odborníky.