Noc s Andersenem

V pátek večer měli naši třeťáci možnost se osobně setkat s nejslavnějším pohádkářem všech dob, samotným H. Ch.

Andersenem.  Pan Andersen se kvůli setkání s českými dětmi naučil česky. Děti se tak přímo od pana Andersena dozvěděly o

jeho dětství, životě a literární činnosti, tedy zejména o psaní pohádek.

Posilněny pizzou se děti pustily do řešení úkolů a tajenky, která je vyzvala k vydání se na cestu.... děti ale nevěděly, co je

čeká... všechny však tušily, že je pro ně připravena noční bojovka. Tušily správně. Po malých skupinkách se vypravily na cestu

po potemnělé škole. Po cestě je ještě čekaly tři důležité úkoly, za které získaly žetony, které na konci cesty proměnily u H. Ch.

Andersena za knižní záložku. Ještě před spaním si všichni knižní záložku dokreslili a kdo chtěl, ozdobil si ji třásněmi.

Spokojené děti se pak uložili v holčičí a klučičí ložnici (družinách) ke spánku.

Velké díky patří rodičům, kteří nám děti svěřili na noc a dětem tak umožnili získat prima zážitky,

maminkám, které napekly spoustu dobrot na snídani a pekárně Marcipánka, která nám dodala vynikající čerstvé pečivo

Celá akce by se nemohla konat bez pomoci mnoha našich příznivců, kterým mnohokrát děkujeme:

Jarce Pancířové, Hance Weishauptové, Aničce Kratochvílové, Nelče Palkovské, Elišce Novákové a samotnému Hansi Jindřichovi Christianovi Andersen-Novákovi.