Školní vánoční trhy rozzářily téměř celou školu

Ano, téměř celou školu, protože část nové přístavby se zcela neplánovaně ocitla během trhů úplně bez proudu.
Ale pojďme pěkně od začátku.
Ve čtvrtek 6. 12. 2018 se v 16:00 hodin otevřely nejdříve trhy na staré škole na Vinořském náměstí. Děti z prvních tříd si pro své rodiče a další návštěvníky připravily spoustu krásných vánočních drobností a nadšeně je spolu s učitelkami ve svých vyzdobených třídách - tržištích prodávaly.
V 17:00 se otevřely dveře vánočních trhů ve škole v Prachovické ulici. Nápor prvních nedočkavých návštěvníků jsme statečně odrazili již v 16:30 a tím pádem jsme otevřeli trochu dříve vánočně vyzdobenou jídelnu. Zde si mohli všichni hosté v teple posedět při svíčkách a po několika minutách bylo již k dispozici čerstvě svařené víno, vánoční čaj a upečený voňavý perník. To vše připravili přímo v naší školní kuchyni. V průběhu celého podvečera zde byla velmi příjemná atmosféra.
Po celé škole mezitím vypuklo velké nakupování. Chodby se plnily návštěvníky, děti ve vyzdobených  třídách - tržištích nabízely svoje výrobky, které během listopadu připravovaly. Atmosféra byla vynikající, návštěvníci spokojení, předvánoční čas příjemně plynul. Mnoho tříd se rozhodlo, že kromě vánočních výrobků budou také návštěvníkům jako na správném vánočním trhu nabízet teplé občerstvení: kávu, čaj, párky v rohlíku. V provozu bylo v jednu chvíli mnoho elektrických spotřebičů. Ale  jističe ve škole nejsou dimenzovány na takový velký odběr! A tak se stalo, co se stalo. Jističe nevydržely a rázem byla po celé škole tma. Naštěstí se alespoň jeden podařilo nahodit zpět, ale 1. přístavba zůstala bohužel bez proudu až do konce trhů. Svíčky by byly v přeplněných třídách trochu nebezpečné, a tak vše přeci jen musela zařídit moderní technika. Děti i paní učitelky svítily pomocí mobilů, návštěvníci se také připojili. Situace se nakonec pěkně zvládla, i když nebyla pro 5. A, 4. B a 6. A  vůbec jednoduchá.
Po 19. hodině letošní trhy skončily, poslední hosté opouštěli i sváteční jídelnu. Většina výrobků se prodala, třídy si do svých fondů díky štědrým návštěvníkům přivydělaly trochu peněz a nezbylo než vše poklidit. Ještě druhý den se musel úklid dokončit.
Podle ohlasů z řad dětí i rodičů se akce vydařila, bylo to příjemné zpestření předvánočního času a milé setkání mnoha lidí. Za vším je samozřejmě ohromný kus práce, který téměř celý měsíc nejen děti, ale ve velké míře všichni členové pedagogického sboru a ostatní zaměstnanci školy odváděli. Za to patří všem velké poděkování!

Za organizátorky Petra Cittová a Iveta Koníčková

Vyfoceny byby všechny třídy, ale mobil pana ředitele si dělal co chtěl. Některé fotky ostré, jiné mírně rozmazané a některé se použít nedaly. Takže se omlouváme těm, kteří se nenajdou a těm, kteří jsou trochu rozostřeni.