světluška

Je tu nový školní rok, v jehož začátku již tradičně potkáváme v českých městech žáky a studenty v kostýmech světlušek.

I letos byla naše škola požádána Nadačním fondem Českého rozhlasu o spolupráci při zářijové sbírce na pomoc nevidomým a lidem s poruchami zraku. Žáci devátých tříd se o sbírku zajímali již před prázdninami, ale teprve v tomto školním roce je čekala práce. 8. září se po důkladných přípravách skupiny dívek a chlapců z devátých tříd rozmístily v okolí všech budov MŠ a ZŠ Vinoř. Kolem deváté hodiny se skupinky přemístily do tříd, aby si zde děti a zaměstnanci mohli koupit píšťalku, náramek nebo tykadla.

Letos se podařilo prodat všechny sbírkové předměty a na konto Světluška přibylo zásluhou vinořských školáků a občanů 18 790 Kč.

Děkujeme všem, kteří letos přispěli a věříme, že mají radost ze sebe samých, protože mohli být pro někoho užiteční.