Satalická vánoční laťka 2018

Předvánoční středa přinesla ZŠ a MŠ Vinoř další sportovní dárek. Výprava osmi žákyň a osmi žáků se společně s paní učitelkou Kateřinou Hejdrychovou vydala směr Základní škola Satalice, která pořádala atletické závody ve skoku vysokém.
Závody se konaly pro všechny ročníky najednou, avšak základní výšky pro start žáků v soutěži byly odstupňované. Začínaly slečny šestých třídy na výšce 105 cm, postupně se laťka po pěti centimetrech zvětšovala a přidávaly se jak chlapci, tak dívky dalších ročníků.
Rozhodující výškou se nakonec ukázaly pokusy na 125 cm. V tento moment ze soutěže vypadlo větší množství sportovců a bylo jasné, že se začínají rozdávat medaile. Jedinou výjimkou byli žáci devátých tříd, kteří si boj o první tři místa nechali až na výšku 150 cm.
V celkovém počtu medailí bylo z pohledu naší výpravy úspěšnější chlapecká část, díky které jsme v každém ročníku získali alespoň jednu medaili.
Za šesté ročníky vybojoval Jakub Zvara 3. místo, Pavel Frýdl dokonce vyhrál!
V sedmých ročnících jsme opět brali dvě medaile, David Šmíd zvítězil, Matyáš Rejthar skončil na 2. místě.
O úspěch osmých tříd se postaral druhým místem Lukáš Doleček.
Nejstarší ročníky předvedli velkou skokanskou bitvu, kdy se vítězný satalický atlet dostal až na výšku 166 cm. Náš David Bhuiyan skončil na místě třetím. Petr Klokočík bojoval, co mu síly stačily, ale nakonec obsadil druhou pozici po výkonu 160 cm.
Dívky nezůstaly pozadu, avšak s trochu menším počtem medailí.
Překvapením závodů se stala Nina Walová, která si osobní rekord zlepšila o 10 cm na výšku 120 cm, za kterou brala 3. místo.
Barbora Březinová dokonce díky skočené výšce 150 cm vyrovnala školní rekord ve skoku vysokém. Tento výkon ji v závodech zajistil 1. místo.
Dále naši školu reprezentovali a umístili se na nižších pozicích: Kateřina Gnanová, Karolína Hujerová, Ellen Zápotocká, Magdalena Paulová, Šárka Viktorinová, Barbora Johnová a Jakub Horejsek.
Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy a medailistům gratulujeme k úspěchům!