Pohár Rozhlasu v lehké atletice 2017

V úterý 9.5.2017 se mladší žáci (6.-7.tř.) a starší žákyně (8.-9.tř.) zúčastnili jako každý rok obvodního školního kola soutěže v lehké atletice. Na základě výsledků ve školním tělocviku startovali ve vypsaných disciplínách vždy 2-3 nejlepší zástupci.
Do FZŠ Chodovická v Praze - Horních Počernicích tak v úterý brzy ráno odjela 20 členná parta sportovců, které na lehkoatletickém hřišti místní sportovní školy přivítalo sice slunce, ale také asi jen 3 stupně Celsia. Ale nepršelo a ani nesněžilo, a tak se všichni pořádně rozběhali a rozcvičili a v 9.00 se vrhli do závodění.
Nejprve se běžel v několika rozbězích sprint na 60 m chlapců (J. Zemánek, J. Berounský a V. Suchý). Poté se na stejnou nejkratší trať vydala starší děvčata (K.Millerová, E. Matoušková). Současně byl také zahájen skok vysoký dívek, kde nás reprezentovaly A. Budayeva a A. Růžková. Na dráze jsme dále fandili klukům, kteří běželi 1000 m (D.Bhuiyan a J. Zemánek). Děvčata čekala trať na 800m. Tu za naši školu běžely A. Budayeva a L. Malá. Ta chvilku před tím zdárně dokončila spolu s A. Votýpkovou vrh koulí. Ve skoku dalekém se představili z chlapců D. Řepa a Pavel Klokočník. Z děvčat později V. Janů a K. Millerová. Míčkem házeli jen mladší chlapci, za Vinoř to byl T. Trhlín, M. Biskup a D. Doleček. Na závěr celého dopoledne proběhly štafety na 4x 60m kluků i děvčat. Do nich nastoupili Zemánek, Berounský, Bhuiyan, Suchý a za starší dívky Matoušková, Činčalová, Marysková, Millerová.
Nejzajímavější výkony padaly ve skoku vysokém chlapců. Za školu startovali D. Bhuiyan, Petr Klokočník a M. Štilec.  Osobní rekord 140 cm si v tomto závodě vytvořil David Bhuiyan, kterému patří velká gratulace!!!
Všechny děti podávaly pěkné sportovní výkony, vzorně reprezentovaly naši školu. Bohužel se nám ani v jedné kategorii nepodařilo jako škole postoupit do krajského kola, neboť konkurence byla velká, a to včetně škol se zaměřením právě na atletiku.
P. Cittová