Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile na Vánoční satalické laťce pro žáky ZŠ Vinoř

Ve čtvrtek dne 19.12. 2019 se konal na Základní škole Satalice tradiční závod ve skoku vysokém – Vánoční satalická laťka. Stejně jako loni se výběr žákyň a žáků rozhodl naši školu také reprezentovat, tentokrát v počtu sedmy dívek a jedenácti chlapců.
Sportovní „Ježíšek“ se dostavil o pár dnů dříve, jelikož si naši žáci odvezli přesně dvě zlata, dvě stříbrné medaile a dvě nepopulární „brambory“ (4.místa).
V 5. třídách startovali Dominik Pala, který se umístil na 4. místě, dále Šimon Řeřucha, který vybojoval stříbrnou medaili. Nejlepších skokanem této kategorie se stal náš Vincent Diblík, který díky výkonu 120 cm bral zlato.
Další zastoupení na stupních vítězů měla naše škola v soutěži 7. ročníků. V nich nejvýše doskákal Pavel Frydl (145cm). Petr Kodejš díky horším pokusům na nižších výškách bral za výkon 140 cm nakonec 4. místo.
V kategorii 9. ročníků se blýskl 150 cm Jakub Horejskek, a díky tomu skončil na stříbrné pozici. Lukáš Doleček skončil kvůli horšímu zápisu na 4. místě při skočené výšce 145 cm.
Gratulace a poděkování za reprezentaci školy nepatří pouze výše uvedeným medailistům, ale také následujícím žákyním a žákům: Karolíně Hujerové, Kateřině Gnanové, Adrianu Jukovičovi, Jakubu Šmídovi, Nině Walové, Karolíně Pertlíkové, Vojtěchu Oswaldovi, Magdaléně Paulové, Karolíně Grulichové a Vendule Mesnerové.

Kateřina Hejdrychová