8. ROČNÍK DĚTSKÉHO FOTBALOVÉHO POHÁRU PRO I. A II. TŘÍDY

Oblíbený turnaj je největší halovou soutěží pro žáky a žákyně prvních a druhých tříd pražských základních škol. Letos odstartoval 16.1.2018 a naše škola byla rozlosována do 8. základního kola 7.února, kde hrálo deset týmů. S laskavým dovolením pana ředitele Tellera a pana zástupce Sýkory proběhlo toto kolo ve vinořské tělocvičně. Jelikož jsme hráli na domácí půdě, tak jsme postavili dva týmy z výběru žáků 1. a 2. tříd. Prvňáčci sbírali zkušenosti a hráli s plným nasazením. Jejich radost z každého gólu byla dojemná a sklízeli potlesk od spolužáků, kteří přišli fandit.
Druháci sehráli celkem šest zápasů a v každém nechali srdce. Do semifinále základní skupiny  postoupili z prvního místa. O finále hráli se ZŠ Kbely 2 a vyhráli 2 : 1. Celé základní kolo bylo zakončeno velkým finále, které jsme sehráli se ZŠ Novoborská 1. Také nyní nám přišli fandit spolužáci ze školy. Kluci dali do posledního zápasu všechny svoje síly a zvítězili 2 : 0. V šesti zápasech dali 24 gólů a dvě branky skončily v naší síti. Úžasný výkon!!!

Sestava 1. třídy : Adam Vítek (G), Jiří Anděl, Štěpán Kaška, Jakub Minha, Tomáš Rosypal
Sestava 2. třídy : Matěj Prášek (G), Stanislav Kašpara, Jakub Klíma, Pavel Pešat, Zbyšek Skalický

7. března jsme sehráli v hale Pankrác 3. semifinále, do kterého postoupilo devět nejlepších škol  z dvanácti základních kol. Zde jsme skončili pátí. Letošního turnaje se zúčastnilo přes sto pražských škol, takže toto umístění je pro nás velmi úspěšné. Sportu zdar a fotbalu zvláště!

Jitka Kuchlerová a Soňa Červenková