Aprílový běh s kuřetem, aneb zúročená velikonoční forma

Hned po skončení velikonočních prázdnin se 40 dětí z prvního stupně vydalo reprezentovat školu v tradičním přespolním závodu „Aprílový běh s kuřetem“, který je součástí charitativní akce „Pomozte dětem“.
Závod zahájily ještě za chladného počasí děti z druhých tříd, respektive nejprve děvčata, po nich chlapci. Trasu dlouhou 500metrů při své závodnické premiéře zvládli všichni moc dobře. Slunce ještě stále zůstalo schované za mraky a na trať vyrazila  děvčata ze 3. ročníku, zde nám to již medailově cinklo – „sestrovražedný boj“ se odehrál mezi Eliškou Průchovou a Adélkou Skálovou. Lépe vyzněl pro Elišku, ale objetí holek v cíli jasně dokazovalo, jak si sebe jako soupeřek a kamarádek váží. Kluci třeťáci vyrazili na svých 700 m hned záhy, rvali se srdnatě a rozhodně se neztratili. Ono závěrečné stoupání k cíli potrápilo opravdu každého. Děti ze čtvrtých ročníků se opravdu zapotily a nebylo to jen tím, že konečně vyšlo to dlouho slibované slunce. Jejich trať dlouhá 900 metrů je donutila si opravdu sáhnout na dno sil. I zde jsme zaznamenali jeden medailový úspěch ( bronz získal  David Svoboda ), navíc další dvě umístění v první desítce. Zpestřením byla jedna vyzutá bota prakticky hned po startu, kterou Kuba nazul a během závodu tuto „popelkovskou ztrátu“ dohnal.  I děvčata byla parádně vidět. Páťáci a páťačky si museli své síly dobře rozvrhnout, jejich trať měřila 1100m a závěrečné stoupání bylo velkou zkouškou. Tady oceňujeme výkon Tondy Lupače, který, ač čtvrťák, neváhal a nastoupil s o rok staršími závodníky. Rozhodně se neztratil ani on, ani naše další reprezentantky a reprezentati. Pro ně to byla jedna z posledních atletických soutěží na prvním stupni, jsme si ale jisty, že i v budoucnu o nich uslyšíme.