APRÍLOVÝ BĚH S KUŘETEM

Běh se konal 5.4.2016 v parku na Židovských pecích. Za vinořskou ZŠ bojovalo v osmi kategoriích 35 chlapců a dívek ze 2. až 5. třídy. Celkem se závodu letos zúčastnilo 473 dětí ze zhruba 20 škol v Praze. I v takto početné konkurenci se naši sportovci ničeho nezalekli a ukázali, jak se běhá u nás na vsi.

Nejúspěšnější byli chlapci 2. tříd. V konkurenci 68 druháčků vybojoval Martin Štoček zlatou medaili a David Svoboda stříbrnou. Oceňovalo se prvních 6 míst a tak si pro odměnu šel i David Šmuk. Na krásném 9. místě se umístil Adam Burda.

Další úspěchy slavily dívky z 5. tříd. Pro zlato si z 59 děvčat doběhla Míša Špičáková, bronzová medaile ozdobila krk Aniky Burdové a bramborové ocenění zbylo na Viktorku Hadravovou. ¨

Do zlaté třetice na nejvyšší stupínek vystoupil Vašek Dlabač, který utekl 62 soupeřům z 5. tříd. V tomto závodu se do první desítky umístil i Jonáš Lupač, který obsadil krásné 9. místo.

Ještě zbývá doplnit délky tratí. Kategorie 2. tříd běžela 500 m, třeťáci 700 m s cílem do obrovského kopce, čtvrťáci bojovali s 900 m také velmi náročné tratě plné kopců a nejstarší závodníci museli zdolat1100 m. Všechny děti podaly maximální výkon a popraly se s náročným závodem na výbornou.

Jako škola jsme dosáhli nejlepšího výsledku ze všech zúčastněných škol.