Rozšíření činnosti školního metodika prevence

Ve školním roce 2015/16 naše škola nově otevírá tzv. relaxační prostor, který jsme nazvali "Nebe", protože se nachází ve 2.patře, dominantní barvou je světle modrá a z oken je krásný výhled na  celou Vinoř. Tuto místnost jsme vybudovali pro žáky I. i II. stupně ZŠ, kteří mají speciální vzdělávací potřeby. "Nebe" je vybaveno relaxačními vaky na sezení i ležení, je tady možnost malování, hraní, ale i nácviku podpůrných mechanismů, které vedou k lepšímu zvládání školních povinností.

Chceme, aby „Nebe“ bylo pro naše žáky prostředím, ve kterém panuje atmosféra bezpečí a důvěry. Cílem je  psychické i fyzické uvolnění dětí, sdílení radosti z dosažených výsledků, ale i starostí, které někdy děti mají. Žákům se speciálními vzdělávacími potřebami  zde bude pomáhat  školní metodička prevence Mgr. Soňa Tomková. S dětmi se bude setkávat  po dohodě s rodiči a třídními učiteli podle jejich potřeb.

Věříme, že tento náš nový projekt je smysluplný a bude prospěšný nám všem.