Rozloučení ředitele školy.

Po dlouhých letech končím 31.12.2022 jako ředitel vinořské školy a školky. Z funkce odcházím zcela dobrovolně, věk pokročil a cítím, že je čas pro někoho mladšího. Novou ředitelkou školy vzešlou z konkurzu bude od 1.1.2023 moje dosavadní zástupkyně Ing.Slávka Lupačová. Jsem velmi rád, že Rada MČ jmenovala právě ji, protože další fungování školy mi rozhodně není lhostejné.
      Když jsem po vojně v říjnu roku 1984 nastupoval do vinořské školy jako učitel, netušil jsem, že je to zároveň moje poslední zaměstnání. Pouze náplň práce se v roce 1991 dost změnila a nyní se změní opět, protože ve škole zůstávám i nadále.
      To, že se škola během mého působení dost změnila jak prostředím, tak velikostí, je důsledek rozvoje Vinoře. Všechny změny vyžadovaly velké úsilí mnoha lidí, ať již starostů a zastupitelů Vinoře přes vedení školy, všechny učitele až po správní zaměstnance školy. Já měl to štěstí být dlouho u toho a vidět, jak se škola i školka postupně rozvíjí. Omlouvám se všem, kterým moje vedení školy nevyhovovalo, ale lépe jsem to neuměl. Na druhou stranu nesměle doufám, že bylo i hodně lidí, kteří byli během mého ředitelování se školou spokojeni. A do budoucna věřím, že lidí spokojených s vinořskou školou bude přibývat.
      Přeji všem hezké svátky a do dalších let hodně pohody a spokojenosti.

Alfred Teller
(od 1.1.2023 ředitel ve výslužbě)