2014/15 - Projekt "Brána jazyků otevřená"

H A L L O W E E N

V rámci výuky anglického jazyka slavíme s dětmi některé v tamních zemích oblíbené svátky.Jedním z nich je také Halloween, který pochází z pohanského keltského svátku Samhain.

V tento den, který připadá na 31. října, se hlavně děti strojí do strašidelných kostýmů, chodí „koledovat“, setkávají se u „strašidelné hostiny“ a hrají hry jako Apple Bobbing a Apples on Strings.

Ve škole se snažíme dětem přiblížit současnou atmosféru tohoto svátku.

Jana Kubcová

V pátek 31.10. jsme v rámci hodin anglického jazyka oslavili Halloween. Děti ze 4.A si připravily kratičké divadýlko o tom, co to vlastně Halloween je a jak a kde se slaví. Zombii, čarodějnice a jiné příšerky postupně navštívili všechny 1., 2. a 3. třídy a ještě zvládli i venkovní představení pro předškolní třídy školky.
Dětem se divadýlko moc povedlo a odměnou jim byl potlesk a úsměvy na tvářích spolužáků z jiných tříd.
Zuzana Štočková