NEJSTARŠÍ BADMINTONISTÉ Z KROUŽKU PŘI ZŠ VINOŘ TAKÉ BRONZOVÍ

Přestože čeští hokejisté bronzovou medaili na MS nakonec nezískali, naši nejstarší žáci je spolehlivě tuto sobotu 16.5.2015 zastoupili a v Českých Budějovicích v rámci Přeboru České obce sokolské v badmintonu družstev tohle pěkné 3. místo vybojovali!!!! A tak stejně jako před měsícem v Radotíně jejich nejmladší spoluhráči, i naši zkušenější starší žáci přivezli do školy pěkný pohár.

Družstvo ve složení Adam Bhuiyan (7. tř.), Tomáš Panocha, Adéla Vítová (oba z 8.B) a Veronika Cittová (také bývalá žákyně naší školy, dnes z kvarty Gymnázia J.S. Machara v Brandýse nad Labem) se utkalo v rámci otevřeného přeboru družstev ze sokolských TJ v kategorii starších žáků do 15 let s pěti dalšími týmy celé ČR. Turnaj se odehrál skupinovým systémem každý s každým, a tak na naše hráče čekalo v 5 utkáních celkem 50 jednotlivých zápasů ve dvouhrách, čtyřhrách i mixu. Na každého tak vyšlo 10 zápasů za 1 den, což byla nelehká práce. Po dvou vyhraných a dvou prohraných utkáních jsme ve večerních hodinách (do 21.00) bojovali v utkání rozhodujícím. Před závěrečnou smíšenou čtyřhrou to bylo 2:2 a bylo potřeba vyhrát. To se nakonec Tomášovi s Veronikou povedlo a z pěkného města na jihu Čech jsme si nakonec do Prahy a do školy odvezli pohár, diplom a medaile za zasloužené 3. místo! Adam a Adéla hájili naše barvy ve všech dvouhrách. Adam s Tomášem pak vítězně ovládli téměř všechny čtyřhry kluků, Adéla s Veronikou  bojovaly ve čtyřhrách dívčích. Tomáš s Veronikou pak rozhodovali utkání ve smíšené čtyřhře.
Výsledky kat. U-15: 1. Badminton Rychnov nad Kněžnou B, 2. Sokol Klimkovice, 3. Sokol Radotín Meteor Praha (družstvo z kroužku při naší ZŠ Vinoř), 4. Badminton Rychnov nad Kněžnou A, 5. Sokol Židlochovice, 6. Sokol České Budějovice
Všem zúčastněným touto cestou ještě jednou moc gratuluji, chválím jejich výkony, sportovního ducha i výdrž a přeji do dalších let hodně úspěchů, které se po několikaleté poctivé práci při tréninku badmintonu budou i v dalších letech  dostavovat.

Petra Cittová, učitelka ZŠ, trenérka badmintonu při ZŠ Vinoř