Družstvo nejmladších badmintonistů z kroužku naší ZŠ bylo bronzové

V neděli 26.4.2015 se ve sportovní hale v Praze 5 – Radotíně uskutečnil velký jednodenní turnaj družstev nejmladších badmintonistů v kategorii do 11 let. Z Prahy a Středočeského kraje se sešlo celkem 16 smíšených družstev. Pod hlavičkou Sokola Radotín Meteor Praha se z našeho vinořského kroužku zúčastnila nakonec 2 družstva. Vinoř A ve složení Kuba Kučera, Bára Johnová, David Řepa z 5.tř. a Lucka Paterová (MT Academy) a složené družstvo Vinoř – Radotín E, které nahradilo jedno z odhlášených družstev. Toto družstvo našich benjamínků hrálo ve složení Pája Cittová, Kuba Horejsek, Vojta Panocha ze 4.tř. a Terka Myšičková ze 3. třídy. Z Radotína s námi ještě hrál Matyáš Pecka a Dorotka Veselá.

Hrálo se ve 4 skupinách po 4 družstvech. Naše starší a zkušenější „Áčko“ zvítězilo postupně ve 3 utkání základní skupiny a postoupilo tak z 1. místa mezi nejlepších 8 družstev. V postupu do semifinále přidali ještě jedno hladké vítězství nad družstvem Junior Benátky n/J, ale v boji o finále je již čekal velmi silný soupeř v podobě družstva A z pražského Proseka. Postup do finále byl už nad naše síly a tak jsme po hladké porážce šli do boje o 3. místo s nejlepším družstvem Radotína o vytoužený pohár.

V odpoledních hodinách byli již všichni sice trochu vyčerpaní, ale stále s bojovnou náladou. První čtyřhru kluci 0:2 prohráli, ale děvčata pro změnu 2:0 vyhrála. Ve dvouhře kluků uhájil Kuba alespoň bod z jednoho vítězného setu (1:1), David bohužel prohrál 0:2. Před posledními dívčími dvouhrami byl stav 3:5 na sety pro našeho soupeře. Potřebovali jsme obě dvouhry tedy vyhrát. Bára zabojovala a za podpory všech ostatních hráčů týmu i mladších spoluhráčů z druhého družstva oba sety vyhrála. Bylo to v tu chvíli 5:5. Naše nejmladší Lucka první set vyhrála docela s přehledem, ale ve druhém setu již prohrávala 0:6. Skóre ale postupně dotahovala, soupeřka ale zase poodskočila a vedla 10:7. Lucka zachovala na rozdíl od většiny z nás dospělých pevné nervy a srovnala skóre na 10:10. Hrálo se celý turnaj bez nastavení, takže rozhodovala jediná chyba. Ta bohužel k našemu zklamání přišla ze strany Lucky, která tedy prohrála 10:11. Stav setů byl v tu chvíli vyrovnaný 6:6 a přišla rozhodující smíšená čtyřhra. Kuba s Bárou byli hodně nervózní, atmosféra v celé hale by se v tu chvíli dala krájet. Hrál se již jen tento zápas, zápas nervů. První set jsme vyhráli 11:10!!! Následoval set druhý, děti chybovaly všechny více než normálně, všichni dobře věděli, o co se hraje! Přeci o pohár!!! Nakonec k velké radosti celého našeho týmu vybojovali Kuba s Bárou cenné vítězství, ovšem opět tím nejtěsnějším poměrem 11:10!
Naši nejmladší z druhého družstva, kteří jeli na jeden ze svých prvních turnajů spíše na zkušenou, byli také skvělí. Základní skupinu sice prohráli, ale v bojích o 13.-16. místo porazili pražský tým Hamr B a ochutnali tím také krásný pocit vítězství. V dalším utkání jen těsně prohráli o konečné pořadí s týmem z pražských Spojů. Skončili tak na pěkném 14. místě.
Bylo dobojováno. Na závěrečném nástupu jsme si všichni užili předávání medailí, diplomů i vytouženého poháru! Na tréninku ho ještě musíme naplnit oslavným šampaňským. Samozřejmě dětským!!
Všem zúčastněným i několika ochotným rodičům moc děkuji za skvělé výkony a ještě jednou gratuluji ke krásnému úspěchu!