Debrujáři z Vinoře ve školní družině

Dne 14. 12. 2015 jsme se byli podívat za dětmi do školní družiny a ukázat jim naše pokusy. Děti nám odpovídaly na naše otázky a všechno věděly a naše paní učitelka z kroužku dětem povídala, proč tento pokus takto probíhal. A děti jako odměnu si s námi mohly pokus vyzkoušet.

S prvním pokusem vystoupili-Adam Beneš a Daniel Čermák a ti si připravili Lávovou lampu.
S druhým pokusem vystoupily-Adriana Holečková a Michaela Tanglová a  připravily si sklenička + voda+ papír + silonka.
Třetí pokus si připravily –Andrea Sládková a Veronika Píchová. Předvedly pokus se svíčkou, která stoupá vzhůru.
Se čtvrtým pokusem přišly Tereza Šrámková a Karina Kacsur. Ukázaly pokus se zelektrizovaným balonkem.
Pátý pokus si připravil Ondřej Štoček – vajíčko klesá do láhve.
Šestý pokus si připravil Jan Kareš – pytlík s vodou a pastelky.
Poslední pokus si připravila Gabriela Hallová přišla s pokusem voskovka hoří.

Byla to pro nás zajímavá zkušenost. Uvědomili jsme si, kolik příprav dá, abychom mohli někomu předvádět pokus třeba jen deset minut.

Zapsaly: Andrea Sládková a Michaela Tanglová