BADMINTONISTÉ ZE ŠKOLNÍHO KROUŽKU JSOU NEJLEPŠÍ V PRAZE

Stejně jako v loňském roce podařilo se i letos našemu badmintonovému školnímu družstvu zvítězit v obvodní kole turnaje škol v badmintonu (školy Prahy 9). Postoupili jsme do kola krajského (pražského), kde jsme také měli obhajovat 1. místo.

Ve čtvrtek 9. 6. 2016 jsme se vypravili do sportovního areálu Hamr v Braníku. Do soutěže bylo přihlášeno 7 škol, které vyslaly své nejlepší badmintonové hráče a hráčky ročník narození 2004 – 1999. ZŠ Vinoř reprezentovali: Tomáš Panocha 9.B, Petr Nejedlý 7. třída, David Bhuiyan 6.A, Bára Březinová 6.B, Bára Johnová 6.B a Kuba Kučera také ze 6.B.
Hrálo se systémem každý s každým, takže nás původně čekalo 6 utkání. Bohužel ZŠ Klánovice na turnaj nedorazila, a tak jsme postupně vždy poměrem 3:0 porazili ZŠ V RYBNÍČKÁCH, GYMNÁZIUM OTY PAVLA, ZŠ BRATŘÍ JANDUSŮ, ZŠ HOSTIVAŘ A ZŠ PRAHA-RADOTÍN. Poslední utkání bylo nejtěžší, protože v Radotíně stejně jako v naší škole jsou děti, které se badmintonu věnují již několik let, a tak je tu poctivá a několikaletá práce vidět. Po pěkném výkonu všech hráčů i hráček obsadila ZŠ Praha-Vinoř 1. místo, ZŠ Praha-Radotín skončila na 2. místě a ZŠ Bratří Jandusů na 3. místě.
Z Hamru si tedy odvážíme již podruhé zlaté medaile, diplom a drobné ceny v podobě badmintonových míčků. Ty hned v září ve školním badmintonovém kroužku využijeme.
Gratuluji ještě jednou všem zúčastněným a moc jim děkuji za vzornou reprezentaci naší ZŠ Vinoř. Jsou to všechno nejen šikovní sportovci, ale také fajn děti, na které se můžeme spolehnout.
Kroužek badmintonu pro letošní rok skončil, těšíme se na všechny zase v září 2016.
Petra Cittová, Eva Titěrová – vedoucí kroužku