Prosba k rodičům dětí MŠ

27.2.2021

Obdrželi jsme oficiální informaci o úplném uzavření školy i školky do 21.3.2021. Text informace z MŠMT je v příloze.

Vážení rodiče,

nejprve bychom Vám rádi poděkovali za vstřícnost a pochopení, které jste vyjádřili po zveřejnění naší prosby. V té jsme Vás žádali, pokud máte možnost, abyste děti v době jarních prázdnin základní školy nechali doma. Z celkového počtu přihlášených dětí, pokud vláda od pondělí 1.3. mateřské školy neuzavře, přijdou v pondělí do MŠ v Mikulovické  pouze 3. Jsou to děti, které covid prodělaly v lednu, tudíž podle hygieny nemohou být infekční.
Věříme, že se nám, díky Vašemu rozhodnutí, podaří šíření nákazy ve třídách zpomalit.

Bez ohledu na výše uvedené informace se případné uzavření mateřské školy netýká důchodců.
Pro ty je naše kuchyně dále k dispozici a každý den si mohou oběd vyzvednout.

Vážení rodiče,

jak jistě víte, v některých budovách mateřské školy je covid pozitivní personál i děti.
Situace je vážná, v karanténě jsou celé třídy. Děláme maximum pro to, aby školka tam, kde je to možné, fungovala. Mnohdy je to pro personál opravdu vyčerpávající.
V příštím týdnu jsou jarní prázdniny základní školy. Naléhavě se na Vás obracíme s prosbou. Pokud máte možnost, ponechte si děti v tomto týdnu doma.
V posledních dnech s hygienou řešíme covid pozitivní děti a trasujeme, čili posíláme do karantény a na testy všechny, které s pozitivním dítětem byly v kontaktu. V kolektivu třídy se britská mutace coronaviru šíří opravdu rychle, proto věříme, pokud by nastala týdenní pauza v docházce dětí, šíření nákazy bychom zpomalili. Děti většinou těžký průběh nemají, ale věřte, že zaměstnanci školky na tom tak dobře nejsou.

Děkujeme za pochopení.