Stmelovací kurz ve Zbraslavicích - 6.B

V tomto školním roce jsem dostala na starosti novou třídu, 6.B. Chtěla jsem děti poznat i v jiném prostředí a také se rovnou zaměřit na vylepšení vztahů ve třídě. V půlce září jsme tedy vyrazili na třídenní stmelovací kurz do Zbraslavic.
Počasí nám nepřálo, proto jsme měli z velké části místo venkovních aktivit program v tělocvičně. Ale i tak to bylo zajímavé. Děti hledaly řešení netradičně zadávaných úkolů, komunikovaly pomocí slov i bez nich, vytvářely si různé strategie, spolupracovaly v týmech bez ohledu na to, jestli je někdo kluk, holka, Čech, cizinec, nejlepší kamarád. Děti se perfektně zapojovaly a i mne svým přístupem velmi příjemně překvapily. Nakonec dokonce na pár hodin vykouklo slunce a šesťáci si užili také lanové centrum.
Stmelit plnohodnotně kolektiv se nedá za 3 dny, ale kurz byl dobrý základ, na kterém můžeme stavět dál ve škole. A také to byl prostě hezký zážitek.

Díky flexibilním organizátorům kurzu, mé věčně optimistické asistentce Jarmile Pancířové i mé nové třídě!

Jana Slavíčková