ŠKOLA V PŘÍRODĚ 2.A - ŠTĚDRONÍN

Třída 2.A vyplula 6. 6. – 10. 6. 2022 na svoji první školu v přírodě. I když počasí v pondělí ráno, chvilku před odjezdem, nevypadalo ideálně, po příjezdu do Štědronína (obec ležící nedaleko Orlické přehrady) se obloha vyjasnila a nám začala skvělá týdenní pirátská plavba. Posádka čítala 21 odvážných, natěšených a zvídavých pirátů.
První den čekaly piráty zkoušky zdatnosti, důvěry a odvahy, které jsou na společné lodi velmi důležité. Bylo potřeba i prozkoumat okolí.
Druhý den jsme se probudili do deštivého dne, proto jsme raději zůstali v podpalubí a využili jsme dopoledne na výrobu šátků, vlajek. Odpoledne se počasí umoudřilo a my jsme mohli pokračovat v odpolední venkovní zábavě.
Ve středu už nám počasí opět přálo. Posilněni vydatnou snídaní a v batůžku připravenou pořádnou svačinou jsme vyrazili na celodenní výlet na hrad Zvíkov. Část pirátů šla prozkoumat samotný hrad a část pirátů zůstala nejprve v podhradí a poté se vydala na průzkumnou plavbu proti proudu řeky Otavy. Po krátkém průzkumu se všichni vrátili k hradu, kde se obě skupiny spojily a vyrazily zpět do tábora přes les. Zde došlo k náročnému úkolu, sběru klestí pro večerní táborovou vatru, která byla zažehnuta po večeři a na které si piráti opekli buřty. Noční bojovkou jsme zakončili náročný den.
Ve čtvrtek se piráti vydali na dopolední procházku. Překvapení na ně čekalo v cíli cesty. Na trampolínách se pořádně vyřádili. A protože každý správný pirát by alespoň jednou v životě měl najít svůj poklad, odpoledne se ho vydali hledat. Truhla plná dobrot byla nalezena. Spravedlivé dělení ukázalo, že piráti drží při sobě. Poslední večer jsme si chtěli co nejvíce užít, proto diskotéka byla tou nejlepší volbou.
Na škole v přírodě se nám moc líbilo a už se těšíme, až nám opět zafouká vítr do plachet a my společně zase někam vyplujeme.

Eva Palkovská, Hana Weishauptová