Florbalový turnaj

Jak nejlépe oslavit den dětí? Jedině sportem!
A tak se ve středu 1. 6. 2022 v tělocvičně vinořské základní školy sešli zástupci ze všech tříd od čtvrté až do deváté třídy a změřili své síly ve florbalovém utkání.
Abychom srovnali síly, utkali jsme se mezi sebou ve třech kategoriích: 4.-5., 6.-7. a 8.-9. třída.

Aby měl turnaj opravdovou kvalitu, dorazili dva profesionální florbaloví rozhodčí a mohli jsme se do toho pustit. Začalo se od nejmladších. I přes první vážné zranění všichni bojovali, jak jim to jen šlo, ale vítězem se mohl stát jen jeden. Byla to 5.B, druhé místo si vybojovala 5.A a krásnou třetí pozici obsadila 4.C.

V 6. a 7. třídách se hodně fandilo, přicházeli fandit i sourozenci se svými třídami. V souboji o první i o třetí místo to bylo napínavé až do konce: hrálo se na nájezdy.
Po tvrdém boji všech týmů nakonec zvítězila 7.C, druhé místo obsadila 7.A a na třetí medailové pozici se umístila 6.A.

Nakonec hráli ti nejstarší. 8.A smazala věkovou přesilu deváťáků a s přehledem vyhrála. Nechala za sebou na druhém místě 9.B a na třetím místě se umístili opět osmáci – tentokrát z céčka.

Věříme, že si turnaj všichni skvěle užili a doufáme, že jsme založili novou sportovní tradici na naší škole! Paní učitelky Titěrová a Šárová, pane učiteli Machko, děkujeme za pomoc s organizací a těšíme se zase příští rok!

Lea Kurzová, 6.A