4.třídy na zámku Loučeň

Dvě čtvrté třídy se vydaly na zámek Loučeň, kde v tomto předvánočním čase začala expozice s názvem Příběh vánočního stromečku. V každé místnosti mohly děti vidět jinak ozdobený vánoční stromeček, například: měšťanský stromeček, podmořský stromeček, myslivecký stromeček a jiné. Ještě jeden se prý chystá. V posledním pokoji byl dokonce stromeček až do stropu s názvem sametový. Napočítali jsme celkem 20. Pak si každý vyrobil vánoční ozdobičku a vypil teplý čaj. Ten se hodil, protože nás ještě čekaly venkovní labyrinty. Zvládly jsme jich dost a nikdo nezabloudil. Nezapomněli jsme ani na suvenýry v místním kiosku. Výlet jsme zakončili sledováním pohádky při zpáteční cestě autobusem do školy. Všechny děti ještě od paní průvodkyně Martiny dostaly malý dáreček.