Sportovci ZŠ Vinoř na Kontinentálním poháru

Městský stadion v Ostravě přivítal nejlepší světové atlety při ojedinělé akci Kontinentální pohár. A na tento „svátek atletiky“ vyrazili spolu s atletíky z oddílu AC Praha 1890 i některé děti z naší školy. Všichni se sešli v sobotu ráno již v 7 hodin v pražské Libni a vyrazili směr Ostrava. Kdo už někdy jel z Prahy až do Ostravy, dokáže si představit, jak zdlouhavá ta cesta je. Dětem to ale nevadilo, těšily se na světové hvězdy, jakými byly Caster Semenyová, Henrik Ingebrigsten, Malaika Mihambo či domácí hvězdy Tomáš Staněk, Nikola Ogrodníková či Simona Vrzalová a mnoho dalších. Děti si neuměly představit, co je čeká, věděly jen, že kromě fandění českým hvězdám si musí připravit i hlasivky na podporu reprezentantů Afriky.  Všechny přítomné skupinky byly totiž rozlosované do jednotlivých teamů, které měly podporovat ještě více, než všechny ostatní. Pro AC Prahu 1890 a tedy i ZŠ Vinoř los  vybral Afriku a fandovský sektor C.
Ještě před tím, než jsme vyrazili do samotného sektoru,se děti zapojily do hrátek připravených Českým atletickým svazem v rámci projektu Atletika pro děti. Někteří si tedy „zazávodili , jiní se stali lovci autogramů , upomínkových předmětů, nebo se nechali „nalíčit“ bojovými barvami.
Pak už byl ale čas zaujmout místa na tribuně (ta naše byla u sektoru tyčkařů a vodního příkopu ) a nervózně očekávat začátek. Poslední minuty nám zpříjemnila kapela Mandrage. A pak už to začalo. Všichni jsme tleskali, fandili, dupali, fotili….Prostě si uživali.
Po 6 hodinách někteří mluvili jen stěží. Děti byly nadšené a některé i motivované do dalšího atletění, protože příště prý chtějí být „zase u toho“, ale tentokrát už přímo na ploše.
Podrobná fotogalerie je k vidění na webových stránkách oddílu AC Praha 1890: www.ac1890.cz

Katka Zouharová