Škola v přírodě 2.A a 2.C

Od 17. - 21. června si užily svoji první školu v přírodě třídy 2.A a 2.C v krásném prostředí Máchova jezera.
Do hotelu Kamýk jsme dorazili kolem poledne. Zde na nás čekala milá paní provozní, která nám rozdala klíče od sice malých, ale zato útulných pokojů. Zjištění, že nás čeká oběd v podobě boloňských špaget, nám dobrou náladu zvedlo dvojnásobně.
Po dobrém obědě jsme vyrazili na průzkum okolí a byli jsme seznámeni s tématem školy v přírodě „Malí záchranáři“.
V úterý jsme se probudili do krásného slunečného dne. Toho jsme samozřejmě hned využili ke koupání v místním Máchově jezeře a k procházce, jejíž cílem byl místní Zoopark Berousek.
Večer jsme se věnovali sportovním aktivitám, skládáním puzzle a vyplňováním pracovních listů.
Ve středu jsme navštívili muzeum Čtyřlístku a odpoledne jsme se šli pro velký úspěch opět koupat.
A protože jsme se na konci pobytu chtěli stát malými záchranáři, sbírali jsme razítka do průkazu malého záchranáře.Naučili jsme se obvazovat poraněnou ruku, vytvořili jsme si kufřík první pomoci a domů jsme si odvezli trička malého záchranáře.
Poslední den, tedy den před odjezdem, jsme si hodlali pořádně užít. Projížďka lodí po Máchově jezeře a koupání nebyla rozhodně žádná nuda.Večer nás už bohužel čekalo balení a závěrečné zhodnocení, rozdání diplomů, medailí a odměn.
Na škole v přírodě nám bylo moc prima, odvezli jsme si spoustu zážitků a vlastnoručně vyrobených suvenýrů.

Eva Palkovská s 2.A