Osmáci v Národním muzeu

V pondělí 22.10. žáci osmých tříd navštívili novou budovu Národního muzea, kde se zúčastnili programu „Zvířata nad propastí“. Program žáky informoval o problému vymírání druhů. Postupně jsme prošli jednotlivé světadíly a dozvěděli se zajímavé informace o místních zástupcích fauny. Např. že zvířata se nemohou jen tak převážet přes hranice, pokud k tomu není povolení. Zastavili jsme se také u problematiky sportovního lovu v Africe. Hodně lidí si myslí, že tato aktivita patří do minulosti. Bohužel i v současné době je tento „sport“ velmi populární. Doufejme, že se žáci uvědomili, že živočichy kolem nás je důležité chránit. Protože by se mohlo stát, že se jednou probudíme a kolem nás bude jen prázdno.