Lyžařský kurz 2019

Jako každoročně proběhl v týdnu od 2. 3. do 9. 3. 2019 ve Strážném v Krkonoších tradiční lyžařský kurz pro žáky sedmých tříd. Na letošní výcvik se vydal rekordní počet žáků - 51 účastníků, 102 párů lyží (sjezdové a běžkové) a to vše měli na starosti 4 učitelé. Pravidelně jsme střídali běžecké a sjezdové lyžování, pestré bylo i počasí. Přes sněhovou vánici, déšť, zataženo, polojasno až po nádherný sluneční den (v ten jsme se vydali na celodenní výlet na běžkách). Spousty lyžování, hodně legrace, navázaná nová přátelství a v neposlední řadě seznámení s životem na horách, to vše byl letošní lyžařský kurz!
Moc děkuji kolegyním Petře Cittové, Slávce Lupačové a externímu instruktorovi Tomáši Kotherovi, kteří se prakticky 24 hodin denně věnovali s úsměvem a dobrou náladou všem dětem.

Mgr. Eva Titěrová – vedoucí zájezdu

Lyžák slovy žáků:
•    Nejvtipnější moment pro mě byly všechny mé pády na běžkách.
•    Nejdrsnější zážitek byl, když jsme jeli ze Strážného na Pláně. Cestou sněžilo tolik, že to byla snad vánice. Bylo to skvělé dobrodružství!
•    Nejsilnější zážitek na letošním LK považuji večerní program každé třídy.
•    Sjíždění kopce bylo pro mnohé těžší než výstup.
•    Nejvtipnější na celodenním výletu na běžkách bylo, když si jeden kluk zlomil obě hůlky a potom ještě spadl z kotvy.

Odkaz na další fotografie: www.uschovna.cz/zasilka/LLSG5VREUZ9KA4MF-XP8 a www.uschovna.cz/zasilka/LMKPKU5L2THD4BFD-PFF