7. třídy v Rudolfinu

V pondělí 26.11. navštívily 7. třídy edukativní koncert České filharmonie věnovaný Leoši Janáčkovi a jeho Sinfoniettě. Česká studentská filharmonie pod vedením dirigenta Marka Ivanoviče spolu s moderátorem Petrem Kadlecem nejdříve v první polovině koncertu představili v souvislostech jednotlivé věty Sinfonietty, dokonce aktivně zapojili velkou část publika, a tak jsme měli možnost si zazpívat s orchestrem jeden z opakujících se motivů nebo se vyjádřit k náladě hraných skladeb. V druhé polovině pak zazněla celá skladba. Velmi nás oslovila i civilnost a lidskost hudebníků, v orchestru tak bylo možné zahlédnout modrovlasého bubeníka, červené violoncello, vlastně úplně normální lidi. Zážitek byl tak silný, že uvažujeme o novém školním projektu, v rámci kterého by byla možnost se koncertů z řady Čtyři kroky… pravidelně účastnit.