Triumf v Pražském dětském fotbalovém poháru

VÝBĚR ŽÁKŮ DRUHÝCH TŘÍD TRIUMFOVAL A OBHÁJIL TITUL V PRAŽSKÉM DĚTSKÉM FOTBALOVÉM POHÁRU

Dne 17.1.2017 odstartoval 7. ročník dětského fotbalového poháru. Během ledna a února proběhlo12. základních kol, kterých se zúčastnilo přes devadesát škol z celé Prahy. Pro naši druhou skupinu začal turnaj v hale Motorlet 18. ledna. Do semifinále postupovala první dvě mužstva. Ve skupině jsme měli celkem sedm týmů. Chlapci sehráli šest zápasů a naprosto ovládli toto základní kolo výsledkem 19 : 0. Radost byla veliká a hrdě si neseme pohár do Vinoře. Jsme první a postupujeme do semifinále!

Nyní jedeme do haly Pankrác. Zde čekal pohár jen na vítěze. Kluci opět nechali na hřišti srdce i duši a celé semifinále vyhráli! Máme další, větší pohár do sbírky. Semifinále proběhla tři a z každého postupovala přímo dvě mužstva.

S velkou pýchou, ale i pokorou tedy postupujeme do velkého finále, které se hrálo 23.3. v hale Petřiny – Jih. Vyrážíme brzy ráno na druhý konec Prahy a velkou oporou jsou nám rodiče kluků, kteří nás přijeli podpořit. Byly to obrovské nervy a zápas od zápasu jsme postupovali k vítězství ve skupině. V semifinále jsme porazili ZŠ Mendelova 2 : 1. Kluci prokázali velkého týmové ducha, vyhráli a zaslouženě postoupili do velkého finále. Zde jsme sehráli se ZŠ Nebušice dramatické, ale výborně takticky zvládnuté utkání a výsledkem 1 : 0  se stáváme vítězi 7. ročníku fotbalového poháru. Poprvé v jeho historii nějaký tým obhájil prvenství.

Kamarádi z minulého vítězného týmu nám drželi palce a mysleli na nás. Letošní druháci byli opravdu skvělí! Tým hodně podržel brankář Jakub Prášek a nejlepší střelec gólů Daniel Dřevíkovský. Odměnou pro kluky je obří pohár, který převzali od bývalého fotbalového záložníka Martina Frýdka. Moc děkujeme za krásné fotbalové zážitky a skvělou reprezentaci vinořské školy! Byli jste šikovní, úžasní, perfektní…! Hoši děkujeme!!!