Softbalový turnaj

V pátek 9. 6. se žáci 3 škol zúčastnili malého softballového turnaje, který uspořádal oddíl Spectrum v prostorách ZŠ Satalice. Nejdříve nastoupili žáci ZŠ Chvaletická proti satalickým hráčům, které držela svým skvělým nadhozem žákyně šesté třídy a na pálce dominovali hlavně baseballisté SaBaTu Praha. Vítězství Satalic 4:3 bylo zasloužené. Druhý zápasu Chvaletická vs Vinoř. Zápas jako na vahách, jednou dole, jednou nahoře velmi dlouho vyrovnaný, končí nerozhodným výsledkem 11:11. Třetí zápas vyhrála opět pořádající ZŠ Satalice a tak pořadí 1. místo – ZŠ K Cihelně (Satalice), 2. místo ZŠ Vinoř, 3. místo ZŠ Chvaletická.

Za naší školu se na hřiště postavilo 10 kluků ze sedmých tříd.  Přesto, že softball stihli zahrát v Tv jen párkrát, rozhodně neudělali ostudu. Naopak trenéři ze zbylých dvou škol kluky velmi chválili a obdivovali jejich zápal a sportovní talent. Mě kluci mile překvapili tím, že poslouchali, chovali se velmi sportovně za každého výsledku a usměv jim nemizel ze rtů ani při jasně prohraném zápase. Po celou hru se mezi sebou povzbuzovali a dokázali pochválit i krásně zahrané situace soupeře. Všem klukům gratuluji ke krásné hře a děkuji za odvahu.

Zuzana  Štočková