Snažíme se myslet na druhé

Ve vinořské škole se zejména na druhém stupni a v MŠ dlouhodobě věnujeme sběru papíru, kartonu a víček od PET lahví. Tato aktivita je součástí snahy vést žáky k šetrnému přístupu k životnímu prostředí. Víčka od PET lahví se v posledních letech stala poměrně vyhledávaným artiklem pro rodiče dětí s fyzickým i mentálním handicapem, kteří potřebují nemalé prostředky na léčbu nedostatečně hrazenou zdravotními pojišťovnami.

Na začátku letošního školního roku mne dívky ze 6.B poprosily, zda bychom mohli sbírat víčka pro postiženou holčičku Kačenku z jejich sousedství. Jelikož jsme se podobným akcím věnovali již v minulosti, nezůstali jsme lhostejní a před Vánoci jsme odevzdali pro Kačenku 200 kg víček. Chci pochválit všechny aktivní sběrače a zejména kolektivy dětí třídy 5.A a 5.B, které nasbíraly nejvíce.

Přesto chci poukázat na to, že finance získané z víček jsou mizivou kapkou toho, co by bylo možno při pití „kohoutkové vody“ a “nenakupování balených vod“ ušetřit a přímo věnovat na konta potřebných dětí.

Přikládám ještě úryvek z emailu, který zaslala rodina Kačenky jako poděkování.
Z celého srdce bychom chtěli poděkovat všem žákům ZŠ Vinoř kteří se podíleli na sběru víček pro Kačenku. Je to pro nás veliká pomoc. Peníze z nasbíraných víček použijeme na neurorehabilitační pobyty Klimtherapy v Klimkovicích. Na jeden pobyt je potřeba nasbírat cca 8 tun víček a pobyty by bylo dobré aby Kačka absolvovala alespoň 2x ročně. Díky Vaší ohromné pomoci je Kačenka zase o krůček blíž ke zlepšení svého zdravotního stavu

Jana Kubcová, učitelka ZŠ