Paní učitelka Štočková ve finále soutěže Zlatý Ámos

Anketu o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími.
Anketa je vyhlašována vždy na jeden školní rok.
Navrhovat kandidáty do ankety mohou pouze žáci základních a středních škol a členové dětských zájmových sdružení.

Všichni přihlášení kandidáti postupují do regionálních kol. Z regionálních kol postoupí na základě hodnocení poroty maximálně šestnáct kandidátů do semifinále a ze semifinále maximálně šest kandidátů do finále.

A než jsme se nadáli, byli jsme s 5.A ve finále. Přípravu na 4 finálové úkoly nám o týden zkrátily jarní prázdniny a tak jsme na vše měli 4 dny. Děti opět dokázaly, že umí zabojovat, táhnout za jeden provaz, nebojí se vystupovat a jsou skvělá parta.
1.úkol PŘEDSTAVIT SVOU ŠKOLU V JEDNÉ MINUTĚ. Díky šikovným ručkám Sofie a Káji jsme měli krásné obrázky školy.
2.úkol TAJNÝ ( ŽÁK A UČITEL ODPOVÍDÁ NA STEJNÉ OTÁZKY). Amálka si svou upřímností a pohotovými odpověďmi získala srdce všech v sále.
3. úkol NAUČIT VŠECHNY V SÁLE BĚHEM MINUTY NĚCO ZE SVÉHO PŘEDMĚTU. Myslím, že NEvyjmenovaná slova po V nikdo nezapomene.
4. úkol SCÉNKA VYJADŘUJÍCÍ VZÁJEMNÝ VZTAH. Ta byla největší problém. Všechny trumfy už jsme vystříleli v předchozích kolech a teď nás navíc tlačil čas. Myslím, že všechny děti podaly maximální výkon. Naše vzájemné sny na pódiu předvedlo 8 dětí. Lucka se s Kájou zvládly naučit 2 písničky na klávesy a příčnou flétnu téměř ze dne na den, Jonáš, Martin a Ondra nakonec statečně vyhráli boj nad kankánem a Nikola, Anika a Viktorka se oháněly pistolemi jako tenkrát na západě. Když už si děti myslely, že to nejhorší mají za sebou, přišla druhá část. Bojový tanec, byl i pro tak odvážné herce těžký kalibr. Ale nakonec byli správně děsiví, plazili jazyky a naháněli hrůzu.

I když jsme nakonec nevyhráli titul, vyhráli jsme další nezapomenutelné dobrodružství.

Děkujeme spolužákům, kamarádům ze 4. tříd a rodičům, kteří nás přijeli podpořit a obrovské DÍKY patří pani učitelkám Slávce a Blance za podporu a vytvoření NEZAPOMENUTELNÉ atmosféry.

Gratulujeme paní učitelce Zuzce Štočkové k jejímu postupu do celorepublikového kola mezi 6 nejlepších. Dle očitých svědků finále byla naše paní učitelka se svojí třídou nejlepší, takže celkové vítězství jí uniklo určitě jen o vlásek.