Dětský fotbalový pohár – nejlepší fotbal se hraje na ZŠ Vinoř

Ve školní družině se hraje fotbal už mnoho let na „vysoké úrovni“. Hodně chlapců je registrováno v různých fotbalových klubech, a tak pořádáme zápasy mezi třídami. Děvčata dělají roztleskávačky, takže je při fotbálku i zábava. Jelikož máme „natrénováno“, tak se už druhým rokem zúčastňujeme dětského fotbalového poháru pro I. a II. třídy. Jde o tříkolový systém – základní kolo (9 skupin), semifinále a finále. Letos se do poháru přihlásilo 84 základních škol z celé Prahy. Hrací doba je 11 minut, hraje se systém 1+4 a postupují 3 z každé skupiny. Základní kola se konají v pěti halách a letos se hrálo i ve vinořské tělocvičně. Postavili jsme dva týmy. Prvňáčci skončili na 4. místě, druháci na 1. místě a byli odměněni pohárem.

18.2. jsme proto s druháky brzy ráno vyráželi do haly Motorlet-Radlice, kde se hrálo semifinále. Kluci vyhráli z pěti zápasů čtyři. V zápase o 3. místo nechali na hřišti mnoho sil. Všichni jsme měli velkou radost, když vyhráli a postoupili z 84 týmů mezi osmičku finalistů.

Finálový turnaj se konal 16.3 v hale ZŠ Petřiny. Přijeli už jen ti nej z nejlepších. Byli jsme ve skupině se ZŠ Květnového vítězství, Na Beránku a Slivenec. Ve všech třech utkáních jsme vyhráli a postoupili do semifinálového zápasu, kde jsme hráli se ZŠ Tupolevova. Výborným výkonem se kluci dostali až do finálového utkání se ZŠ Jižní, ve kterém vyhráli na penaltový rozstřel 2:1. Bylo to obrovské drama! Kluci převzali obří vítězný pohár od prvoligového hráče Dukly Praha Daniela Tetoura a zúčastní se 3.4. zápasu Dukla-Slavia, kde budou vyvádět z kabin hráče Slavie a sehrají o poločase na trávníku Dukly Praha se ZŠ Jižní krátké utkání.

Chtěla bych moc poděkovat panu Zimlovi a Ledvinovi za taktické rady, zajištění dopravy, fotografování a podporu. Na závěr uvádím sestavu vítězného týmu - Adam Ledvina (G), David Svoboda, David Ziml, Štěpán Pastrňák, Jonáš Háp, Martin Štoček a Josef Kostohryz. Hoši děkujeme!!! Byl to úžasný zážitek!!!