Zápis do vinořské knihy rekordů 2. ročník

Březen – měsíc knihy.

Rozhodli jsme se pokusit překonat loňský rekord v hromadném čtení (r. 2013 -135 současně čtoucích dětí). Pro tento 2. ročník byla vybrána kniha Já Baryk od spisovatele Františka Nepila. Sešlo se nám 6 různých vydání této knihy. Nejstarší bylo z r. 1977, kdy ji spisovatel napsal.

Já Baryk je knížka plná dobrodružství, která prožívá pejsek Baryk se svými zvířecími kamarády. Děti se díky ní dozvěděly o životě našich zvířat - například o šnekovi, vlaštovce, jelenovi či zajíci.

Baryk má svůj zvláštní kalendář: třeba září je měsíc chlupů, prosinec je měsíc studeného kastrůlku nebo srpen je měsíc opuštěných Baryků. Celý kalendář jsme sborově přečetli. Pak nás zajímal právě březen. Promítli jsme si pohádku a pečlivě sledovali, zda je text stejný jako v knize.

Nakonec přišlo to nejlepší – „čtenářský battle“ ve kterém se utkali dva zástupci ze všech 2. a 3. tříd. O vítězi rozhodly děti svým potleskem a křikem. Vítězi se stali David Spálenský ze 3.C a Martin Biňovec ze 3.A.

A jak to dopadlo s rekordem? Byl překonán! Dne 27.3. 2014 četlo naráz v tělocvičně 169 dětí stejnou knihu.

Podaří se rekord překonat i příští rok???