VII.B - Návštěva pražského terária

Ve středu 16. dubna měla třída 7. B možnost navštívit terárium na Praze – Dubeč, které se specializuje na chov plazů, včetně těch nejjedovatějších druhů. Během poutavého výkladu měli možnost dozvědět se spoustu zajímavostí, např. proč je špatné do naší přírody vypouštět nepůvodní druhy organismů a mnoho zajímavostí ze života plazů. Vše bylo doplněno expozicemi, kde si měli žáci možnost prohlédnout aligátory, kajmany, dravé želvy kajmanky, pestrobarevné druhy varanů a leguánů, včetně vzácného leguána fidžijského, kterého terárium chová jako jediné ve střední Evropě. Samozřejmě bylo k vidění mnoho druhů hadů. Ve speciální místnosti zde chovají ty nejjedovatější druhy. Velmi působivá byla např. více než tři metry dlouhá kobra královská, dále zástupci mamby černé a zelené, chřestýši nebo exotické zmije. Žáci měli samozřejmě také možnost vyzkoušet si, že hadí kůže opravdu není slizká, a to na krajtě královské, kterou si mohli pochovat. V teráriu ovšem nenajdete pouze zástupce hadů, ale i několik druhů savců. Konkrétně to jsou mangusty, jejichž hlavní složku potravy tvoří právě hadi a opice lvíčky zlatohlavé, kteří se zrovna radovali z přírůstku do jejich rodiny v podobě opičích dvojčat. Nakonec přišel na řadu místní mazlíček - mládě lva pustinného, se kterým si žáci užili mnoho legrace. Prohlídka terária byla pro všechny velmi poučná a žáci se dozvěděli mnoho nového.

Aneta Dopitová