Putování Prahou - 3.B

V pátek 20.12. se třída 3.B vypravila na výlet na Karlův most a Staroměstské náměstí. Tento výlet byl součástí projektu „Putování po památkách města Prahy“. Cestovali jsme autobusem a tramvají  až na Malostranské náměstí, odkud jsme se vydali na Karlův most. Prohlédli jsme si všechny sochy, které jsme už částečně znali z výtvarné výchovy, na které jsme vytvářeli koláž Karlova mostu. Most jsme přešli a pokračovali úzkými uličkami směrem ke Staroměstskému náměstí, kde jsme si prohlédli Staroměstskou radnici a Týnský chrám. Samozřejmě jsme si nenechali ujít krásné představení postaviček na Orloji. Děti se seznámily s výrobky různých řemeslníků, kteří je prodávali na vánočních trzích, daly si oblíbené trdlo a podívaly se také na živá zvířátka a ozdobený vánoční stromek. Cestu jsme zakončili u Prašné brány, odkud jsme se vrátili metrem a autobusem zpátky do školy.