Pobyt dětí ze 3. C v Pavlíčkách u Dubé - 26. - 30. 5. 2014

V pondělí 26. května, vyrazily děti ze 3.C do penzionu U Kopyta v Pavlíčkách, blízko Doks. Téměř celou dobu bylo počasí velmi nevlídné. Na nadšení dětí pro hry v přírodě , ježdění na koních a všechny naplánované aktivity , to nebylo ani trochu znát.

Loni i letos jsme četli knihu " Jak vycvičit draka " a podle ní byly připraveny i hry. Byli jsme zkrátka Vikingové a tak jsme na trochu drsnější podnebí byli připraveni. Krotili jsme divé oře, pokoušeli se číst runové písmo a Bowlig pro nás byly 2 temné sluje s malými protivníky, které bylo třeba porazit.

Vše uteklo velmi rychle a tak jsme si i cestu nazpět proložili zážitky – navštívili jsme Muzeum čertů v Úštěku. Naštěstí byly děti uznány hodnými a propuštěny na další cestu. Zoo stanici se srnami , jeleny, kozami a ochočenou kunou jsme před návratem do Prahy viděli v Srdově. Hlazení a krmení zvěře, kterou vídáme jen výjimečně, z dálky, bylo velkým zážitkem.

Únava by se v autobuse cestou zpět dala krájet, ale to jen znamenalo, že si děti vše naplno užily. Teď už jen dopsat písemky , vysvědčení a hurá zpátky – do přírody....