4.A - horolezení 9. a 13.1.2014

Big Wall – lezení a bouldering

Ve dnech 9. a 13. 1. se třída 4. A vypravila za novým dobrodružstvím a to na lezeckou stěnu a boulder na Big Wall. Celou akci si děti skvěle užily a podaly sportovní a mnohdy opravdu i hrdinské výkony. Připojujeme pár jejich komentářů. Zároveň děkujeme všem klukům – instruktorům za trpělivost a stálý úsměv na tváři

                                                                                  M. Králová a A. Slavkovská

Paní učitelka vymyslela, že bychom mohli jít na horolezeckou stěnu. Nám se nápad moc líbil, ale nemohli jsme jít všichni najednou, protože je nás ve třídě třicet. Tak jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina jela ve čtvrtek 9. 1. a druhá skupina jela v pondělí 13. 1. Já jsem jela ve čtvrtek. Lezli jsme s lanem a bez lana. Mně se víc líbilo lezení bez lana, ale i s lanem to bylo dobrý. 

(T. Sommerová)

Když jsme přišli na stěnu, měl jsem strach, ale když jsem tam poprvé vylezl, tak jsem měl radost. Podruhé to bylo už lepší, neměl jsem strach a potom jsem to vylezl víckrát. Vylezl jsem nahoru šestkrát.

(J. Zemánek)

9. 1. a 13. 1. jsme jeli na Big Wall. Nahoru jsem vylezla šestkrát. Jak jsem lezla nahoru, potily se mi ruce, a tak jsem dostala pytlík s magnesiem, aby se mi nepotily. Potom jsme lezli na malou stěnu bez lana. Vylezli jsme nahoru a fotili se. Byla to veliká zábava a mamka mi slíbila, že tam někdy půjdeme.

(N. Činčalová)

Tento výlet se mi líbil, byly tam krásně udržované stěny, dobře se tam chytalo, výborné lezecké potřeby, prostě nádhera. Nahoru jsem sice nikdy nevylezl, ale byla to zábava.

(M. Bartůšek)

Na horolezeckou stěnu jsme šli se třídou 9. 1. Když jsme přišli dovnitř, tak jsme uviděli velkou stěnu a mysleli jsme si, že po ní polezeme, naštěstí ne. Potom jsme se šli převléknout a hurá na stěnu. Ze začátku jsem se trochu bála, ale potom už ne. Vylezla jsem úplně nahoru třikrát a potom ještě na takovém cvičítku. Moc jsme si to užili.

(V. Železná)